Yemeksepeti GM

Client
Yemeksepeti
Starting Date
2011
End
2012
Location
İstanbul

Yemeksepeti projesinde 5 normal kat ve 1 bodrum / otopark katı olmak üzere toplam 6 katta 2000 m²’lik mevcut bir yapının organizasyonu yeniden düzenlendi ve ofis haline getirildi. Temelde firmanın genç, dinamik, farklı ve eğlenceli çalışma ortamı anlayışının ofis alanlarına yansıtılması planlandı ve çalışanlarda aidiyet hissi uyandıracak aydınlık ve ferah mekanlar kurgulandı.

Bu kurgu doğrultusunda renkli, canlı ve kendine özgü çalışma ortamları tasarlandı. Ayrıca, yaş ortalaması çok genç olan ofis çalışanlarının günlük iş ortamının stresinden uzaklaşabilmeleri için PlayStation, masa tenisi, basketbol gibi oyun alanlarının yanı sıra, dinlenme ve toplanma mekanları da meydana getirildi.

Projenin odak noktası, mevcut binada var olan ve zemin kat ile otopark katı arasında çalışan araç asansörünün hareketli bir toplantı odasına dönüştürülmesi oldu. Bu sayede söz konusu toplantı odası toplantı yapılmak istenilen kata yönlendirilerek, dışarıdan gelen misafirlerin de binayı ve ofisin çalışma ortamını farklı bir gözle görmesi sağlandı. Genel bir etkinlik ve toplanma alanı olarak kurgulanan çatı katı ise hareketli modüllerden oluşan ve istenildiğinde kapatılıp açılabilen bir tribün şeklinde tasarlanan mobilyalar sayesinde çeşitli grup etkinliklerine ve barkovizyon gösterilerine olanak veriyor.

Tasarım Ekibi:
Onat Över, Emre Erenler, Türkan Yılmaz, Yasemin Hacıkura, Quentin Gaucher, Ayşe Selin Gürel, Serhat Özkan

Uygulama / Şantiye Koordinasyon:
Onat Över, Serdar Demir
Fotoğraflar:
Cemal Emden