Profil

1993 yılında Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar tarafından kurulan Erginoğlu & Çalışlar, mimarlık, kurumsal kimlik ve kentsel tasarım alanlarında projeler geliştirmekte, uygulama ve kontrol yapmaktadır.

Her projeyi kendi bağlamı içinde ele alan ve o bağlama değer katacak yenilikçi mimari çözümlemeler getiren firma, yurtdışı ve yurtiçinde çeşitli tür ve ölçeklerde projeler gerçekleştirmektedir. Çalışmaları arasında ofis binaları, kültür yapıları, alışveriş merkezleri, kamusal yapılar, spor, eğitim ve sanayi kompleksleri, konut ve yerleşke gibi farklı ölçeklerde projeler bulunmaktadır.

Erginoğlu & Çalışlar’ın pragmatik, estetik ve işverenin kurumsal kimliğini vurgulamaya yönelik tasarım anlayışı, ulusal ve uluslararası arenada birçok önemli ödüle layık görüldü. 2016 yılında New Power Station ile Ağa Han Mimarlık ödülünün adaylarından biri olan şirketin önemli ödülleri arasında Tuzambarı – Medina Turgul DDB projesiyle Dünya Mimarlık Festivali (WAF World Architecture Festival) Yeni & Eski Bina kategorisinde birincilik ödülü, New Power Station ile Iconic Awards birincilik ödülü, ve farklı yıllardan Ulusal Mimarlık ödülleri bulunmaktadır.

Şirketin kurucu ortakları, Mimar Sinan, İstanbul Teknik, Uludağ, Yıldız Teknik, Bologna ve Minnesota Üniversitelerinde jüri üyesi, proje atölyesi yürütücülüğü ve misafir öğretim görevlisi olarak da aktif görevler üstlenmişlerdir.

ÖDÜLLER

2020
Keçi Korunağı
17.Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Proje Dalı, Başarı Ödülü

Trendyol Campus
Big See İç Mimari Tasarım Ödülü

2019
Yemeksepeti Park
Big See İç Mimari Tasarım Ödülü

Bodrum Demirbükü Evleri Kulüp Evi
Big See Ahşap Kategorisi Ödülü

2018
Bodrum Demirbükü Evleri Kulüp Evi
Iconic Awards: Yenilikçi Mimari, Proje Seçkisi

2017
Palanga (KA) Evi
World Architecture Community Ödülü (WAC)

2016
TAC-SEV Yeni Kampüs
15. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı, Başarı Ödülü

2015
New Power Station
Iconic Awards Birincilik Ödülü

2014
Gaziantep Primemall Alışveriş Merkezi
Sign of the City Awards “En iyi AVM – Tamamlanmış Projeler”

2012
Turkcell AR-GE Binası
Türkiye Hazır Beton Birliği Mimarlık Ödülleri, Eşdeğer Ödül

Pendorya Alışveriş Merkezi
Türkiye Hazır Beton Birliği Mimarlık Ödülleri, Teşvik Ödülü

2011
İTÜ KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri, Gazimağusa Yerleşkesi
Davetli Mimari Proje Yarışması Birincilik Ödülü

2010
Tuzambarı Medina Turgul DDB
Dünya Mimarlık Festivali (WAF) “Yeni ve Eski” kategorisi, Birincilik Ödülü

Tuzambarı Medina Turgul DDB
12. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Yapı Dalı, Koruma-Yaşatma” Başarı Ödülü

Turkcell AR-GE Binası
12. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Yapı Dalı” Başarı Ödülü

TAC – SEV Yeni Kampüsü
12. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Proje Dalı” Başarı Ödülü

2007
TC Berlin Büyükelçiliği Kançılarya Binası
Uluslararası Mimari Proje Yarışması, 4. Ödül

2004
Arkitera Genç Mimar Ödülü

2000
Harp Akademileri Yüzme Havuzu
7. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Yapı Dalı” Başarı Ödülü

1996
Tuncel Evi
5. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Yapı Dalı- Koruma Sanatı” Başarı Ödülü

1992
‘Zeyrek Üzerine Bir Deneme’
3. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Grafik Sunuş Dalı” Başarı Ödülü

ÖDÜLE ADAY GÖSTERİLEN PROJELER

2020
Trendyol Campus
BluePrint Awards

Emecik Evleri
17. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Proje Kategorisi

Süper Enerji Ofisi
17. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı Kategorisi

2018
Notos Kaş Evleri
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), “Gelecek Projeler – Konut” Kategorisi, Finalist

Ganja Mall
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), “Tamamlanmış Yapılar -Alışveriş” Kategorisi, Finalist

2017
Bodrum Demirbükü Evleri
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), “Gelecek Projeler – Rekreasyon Alanı Geliştirme” Kategorisi, Finalist

2016
New Power Station
Ağa Han Mimarlık Ödülleri

New Power Station
15. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı Kategorisi

2015
New Power Station
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Kültür Yapıları Kategorisi

Studio Santral
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Konut Yapıları Kategorisi

2015
Beyoğlu Belediyesi
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Yeni-Eski Kategorisi

TAC-SEV Yeni Kampüs
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Eğitim Yapıları Kategorisi

2014
Gaziantep Prime Mall Alışveriş Merkezi
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Alışveriş Kategorisi

2012
Koç Lisesi Yüzme Havuzu
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Gelecek Projeler: Yarışma Projeleri Kategorisi

Doğa Dragos Rezidans
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Gelecek Projeler: Konut Kategorisi

2010
TAC-SEV Yeni Kampüs
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Gelecek Projeler: Eğitim Yapıları Kategorisi

Pendorya Alışveriş Merkezi
12. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı Kategorisi

İş Bankası Servis Binası
12. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Proje Kategorisi

2008
Ö Evi
11. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı Kategorisi

2004
Burç Plajı
9. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı/ Koruma-Yaşatma Kategorisi

Takım

keremerginoğlu-cv-4

Kerem Erginoğlu

Yüksek Mimar – Partner
1996 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
1990 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
team2

Hasan çalışlar

Yüksek Mimar – Partner
1999 – Yıldız Teknik Üniversitesi
1992 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
team3

fatih kariptaş

Yüksek Mimar – Tasarım Merkezi Yöneticisi
2010 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
1998 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
team4

romain cadoux

Mimar
2000 – Ecole Superieure des Arts et Industries de Strasbourg (ENSAİS)
team3

barış yüksel

Mimar
2002 – İstanbul Teknik Üniversitesi
team1

Sezen bilge

Mimar
2006 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
team1

arın tanrıkulu

Mimar
2006 – İstanbul Teknik Üniversitesi
team1

emre cestel

Yüksek Mimar
2008 – İstanbul Teknik Üniversitesi
2004 – İstanbul Teknik Üniversitesi
team3

natali gazeroğlu

Yüksek Mimar
2013 – Yıldız Teknik Üniversitesi
2008 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
ozge_1

özge üstündağ

Mimar
2014 – Yıldız Teknik Üniversitesi
team1

duygu uzunalı

Mimar
2014 – İstanbul Teknik Üniversitesi
team1

umut atlı

Yüksek Mimar – Peyzaj Mimarı
2015 – İstanbul Teknik Üniversitesi
2021 – İstanbul Teknik Üniversitesi
aslı_1

Aslı Germirli

Mimar
2016 – Syracuse University
elif_web

Elif Özüçağlıyan

Mimar
2016 – İstanbul Bilgi Üniversitesi
dilara_2

Dilara Demiralp

Mimar
2015 – Yıldız Teknik Üniversitesi

Seda Duran

Mimar
2017 – İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
zeynep_web

Zeynep Sümbül Enhoş

Yüksek Mimar
2014 – İstanbul Teknik Üniversitesi
2012 – İstanbul Teknik Üniversitesi
zeynep_web

Zeynep Eğilmez

Mimar
2017 – İstanbul Teknik Üniversitesi
cansin_web

Cansın Yılmaz

Yüksek İç Mimar
2017 – İstanbul Teknik Üniversitesi
2013 – İstanbul Teknik Üniversitesi
talia_web

Talia Nur Koç

Mimar
2020 – İstanbul Teknik Üniversitesi

Ömer Faruk Örnek

Mimar
2020 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Elif Süzan

Mimar
2021 – Yıldız Teknik Üniversitesi

Alev Dağlı

Mimar
2005 – İstanbul Teknik Üniversitesi
sevval_web

Şevval Gökkılıç

Mimar
2020 – Orta Doğu Teknik Üniversitesi
yagmur_web

Yağmur Yenice

Yüksek Mimar
2016 – İstanbul Teknik Üniversitesi
2019 – Syracuse University

Sena Ünal

Mimar – İç Mimar
2020 – MEF Üniversitesi

Cüneyt Şentürk

Mimar
2014 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Asya Gediz Dinçer

Mimar – Endüstriyel Tasarımcı
2021 – İstanbul Teknik Üniversitesi
team2

Şahin sarak

Şantiye Şefi
ruya_web

Rüya Gürle Yeyinli

Muhasebeci
team3

tülay tüzün

Muhasebeci
nilay

Nilay Gündüz

İdari Asistan
kadir

Kadir Tuc

Maket Modelleme
murat_web

Murat Aldemir

Yardımcı Personel